3D modelování pro seniory: Život je plný výzev

01. 05. 2020 Kde: Městská knihovna Bílovec

Když jsem loni souhlasil s tím, že povedu počítačový kurz pro seniory v Městské knihovně Bílovec, bral jsem to jako velkou výzvu. Dnes, kdy máme za sebou 3 běhy kurzů po 10 setkáních, mohu říci, že to byla jedna z největších a nejnádhernějších výzev, jakých jsem se kdy chopil. Bylo to pro mne velmi obohacující a mimo jiné jsem si uvědomil, jak obrovský skrytý potenciál v seniorech dříme. Rozhodl jsem se proto přijmout další výzvu, možná ještě větší. Vést pro seniory kurz počítačového 3D modelování. Mými parťáky jsou Alena, Líba, Zdenka, Anna, Milan, Josef, Květa a Jarmila. Naším cílem (a snem) je vytvořit počítačové 3D modely zajímavých budov v našem městě Bílovci. Čekal nás velký kus cesty a chtěli jsme naše modely představit již v květnu. Bohužel nám do toho vstoupil koronavirus a my jsme se po třech setkáních museli odebrat do elektronické výuky. Stala se z toho tak výzva na druhou. Ovšem stále se držíme a po malých krůčcích pokračujeme. Milanovi, Josefovi a Aničce se podařilo dokončit hrubou stavbu kostela. Ještě nás čeká spousta práce, ale já všem účastníkům moc děkuji, že našli odvahu do toho jít. A těším se na další bílovecké budovy (zámek, nádraží, muzeum, radnici a možná ještě další). Těšíme se, až vám naše modely budeme moci představit.

Bc. Jan Halász
lektor PC kurzu 3D modelování pro seniory

Financováno z rozpočtu Moravskoslezského kraje.