Regionální literatura

Nejsme žádní solitéři, zajímáme se o region, ve kterém žijeme. V knihovně pro vás již řadu let shromažďujeme knihy, články, fotografie a mapy, které se týkají Bílovce a okolí. Nechybí samozřejmě okolní vesnice (Bítov, Bílov, Jistebník, Lubojaty, Slatina, Stará Ves, Tísek, Velké Albrechtice, Bravantice, Výškovice) a města (Studénka, Příbor, Štramberk, Kopřivnice, Klimkovice, Fulnek, Odry, Nový Jičín). Z témat je zahrnuto vše podstatné — historie, osobnosti, památky, příroda nebo kultura.

Potěšíme i ty z vás, kteří hledají informace o regionu Severní Morava a Slezsko, konkrétně třeba o Ostravě, Olomouci, Opavě, Hukvaldech, Helfštýně či Hradci nad Moravicí.

Nadšence historiky však zklameme, u nás se nachází pouze novější kousky. Pro ty starší se musíte vydat do Okresního archivu a Okresního vlastivědného muzea v Novém Jičíně a také do Zemského archivu v Opavě.

Díky pověřené knihovně v Novém Jičíně máme k dispozici výměnný regionální fond, takže si můžete půjčovat i knihy mimo naši stálou nabídku. Děkujeme, kolegové z NJ!

Nákup vstupenek online

Nyní máte možnost zakoupit vstupenky na naše akce online. Využijte pohodlnější nakupování.

 

do eshopu

© 2024 Kulturní centrum Bílovec, p.o. | provozováno s ondrejfirla.eu