On-line Spisovatelé do knihoven: Anna Beata Háblová

14. 12. 2021 18:00 Kde: live stream na facebookové stránce knihovny Cena: ZDARMA

Vzhledem k okolnostem jsme se rozhodli všechna autorská čtení do konce tohoto roku uskutečnit on-line jako v předchozích měsících. Děkujeme za pochopení!

Stačí si v čase události najít naši facebookovou stránku a čekat na zahájení živého vysílání (rozsvítí se vám obrys naší profilové fotografie nebo přímo vyjede video). Ihned po skončení živého vysílání bude k dispozici také jeho záznam.

Při posledním autorském čtení v rámci projektu Spisovatelé do knihoven se představí česká architektka, urbanistka a básnířka Anna Beata Háblová. Je nositelkou řady ocenění v oblasti architektury. Publikovala básnické sbírky Kry (2013), Rýhy (2015), Nevypínejte (2018) a básně v několika literárních časopisech. V roce 2017 jí vyšla komiksovo-vědecká kniha Města zdí o historii, interpretaci a východiscích obchodních center ve vztahu k městu. Fejetony o architektuře a urbanismu přispívá do vysílání ČRo Vltava. Příležitostně moderuje v pražském kulturním centru Dominikánská 8 diskuze zaměřené na architekturu, umění a poezii. Hrála v divadle v Celetné, zpívala v Kühnově dětském sboru, hraje na klavír, kytaru a flétnu. V roce 2020 jí vyšla básnická sbírka O mé závislosti nikomu neříkej. Žije v Praze.

Díla: Kry (2012), Rýhy (2015), Města zdí: život a smrt obchodních center (2017), Nevypínejte (2018), Nemísta měst (2019), O mé závislosti nikomu neříkej (2020).

Rozhovor s autorkou si můžete přečíst tady