ON-LINE Spisovatelé do knihoven: Viktor Špaček

17. 06. 2021 18:00 Kde: Městská knihovna Bílovec Cena: ZDARMA

Setkání se spisovatelem Viktorem Špačkem proběhne on-line přímo na naší facebookové stránce. Věříme, že po letní pauze se vrátíme už naživo.

Básník, prozaik, výtvarník. Vystudoval sochařství na VŠUP (ateliér Kurta Gebauera). V roce 2007 publikoval sbírku básní Zmínky a případky, v roce 2010 sbírku básní Co drží Nizozemí. Jednotlivé básně mu vyšly ve francouzštině, angličtině a italštině, je zastoupený v italské antologii mladé české poezie Rapporti di errore, v anglické antologii From a terrace in Prague a také v antologiích Nejlepší české básně 2011, 2012, 2013 (Host). Roku 2015 mu vyšla sbírka povídek Něco cirkusového a sbírka básní Nejasný rozměr. Jeho jednotlivé povídky byly uveřejněny v časopisech Host, Haluze, Pandora, Uni. Pracuje jako výtvarník návrhář, knihovník, kurátor, lektor kurzů tvůrčího psaní. V současnosti žije v Německu.

Díla: Zmínky a případky (2007), Co drží Nizozemí (2010), Něco cirkusového (2015), Nejasný rozměr (2015)

Rozhovor s Viktorem Špačkem najdete zde