ON-LINE Spisovatelé do knihoven: Viktorie Hanišová

20. 04. 2021 18:00 Kde: Městská knihovna Bílovec Cena: ZDARMA

Aktuální situace nám nedovoluje uspořádat autorské čtení tak, jak bychom si přáli, přesto o něj nepřijdete. Stačí si v čas události najít naši facebookovou stránku a čekat na zahájení živého vysílání (rozsvítí se vám obrys naší profilové fotografie). Ihned po skončení živého vysílání bude k dispozici také jeho záznam.

Česká překladatelka a spisovatelka. Profesně se věnuje překladatelství a výuce jazyků. Spisovatelsky debutovala v roce 2015 příznivě přijatým románem Anežka o nefunkčním vztahu matky a adoptivní dcery, o skrytém rasismu a stereotypech. V roce 2018 následoval román Houbařka o dětském traumatu a domácím násilí. Volnou trilogii knih o mateřství a traumatech zakončila v roce 2019 románem Rekonstrukce o vyrovnávání se se sebevraždou rodiče. Její poslední knihou je povídkový soubor Dlouhá trať (2020).

Díla: Anežka (2015), Houbařka (2018), Rekonstrukce (2019), Dlouhá trať (2020) , Beton a hlína (2021)

Rozhovor s Viktorií Hanišovou najdete zde