Spisovatelé do knihoven: ZUZANA DOSTÁLOVÁ

23. 06. 2022 18:00 Kde: Městská knihovna Bílovec Cena: ZDARMA

Dcera spisovatele, scenáristy a režiséra Zeno Dostála. Vystudovala konzervatoř v Praze a Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, obor violoncello. Je členkou Českého národního symfonického orchestru. V roce 2014 založila na facebooku projekt Povídky ze zdi, jehož podstatou je štafetové psaní povídek a jiných literárních útvarů. Za čtyři roky společné práce spolu se spisovateli, novináři a dalšími přišlo na svět 45 textů.

V rámci Povídek ze zdi autorka zároveň pořádá pravidelné veřejné čtení, které doprovází na violoncello. V roce 2016 vyšla její prvotina Proč všichni odcházejí. V roce 2018 následovaly romány Johana (spoluautorky Pavla Horáková a Alena Scheinostová) a Hodinky od Ašera. V roce 2020 vyšla její poslední kniha Soběstačný.

Díla: Proč všichni odcházejí (2016), Johana (2018), Hodinky od Ašera (2018) a Soběstačný (2020)

Rozhovor s autorkou si můžete přečíst tady.