Tomík na cestách: Na kole do Gruzie a zpět

05. 10. 2021 18:00 Kde: Městská knihovna Bílovec Cena: 30 Kč dospělí / 15 Kč snížené

Tomáš Vejmola, nebo také Tomík na cestách není žádný velký cestovatel, a to doslova. Bez jakýchkoliv předešlých zkušeností s cyklistikou vyrazil na svou první cestu dlouhou 7 500 km. Do Gruzie a zpět s 50 eury v kapse a přihlouplým výrazem na tváři s nevědomosti co ho čeká.

Poví vám příběh o tom, jak projel 8 zemí za 101 dní. Jak byl vyhnán bezdomovcem z jeho příbytku. Jakou péčí dostal na Ukrajině, Turecku či v Rusku. Proč mu muslim v Gruzii umýval záda a jak se dokázal dorozumět bez pořádné znalosti jazyků. O tom, že všechno jde, když se chce Vám Tomík s humorem a jistou nadsázkou mile rád poví za doprovodu fotografií a videí promítaných na plátně (snad nám ho zase nerozbije).