Vyhodnocení literární soutěže PLNOU PAROU VPŘED

24. 06. 2021

Máme mezi sebou budoucí spisovatele? Čtvrtek 24. června byl příjemným dnem pro ty, kteří se zúšastnili a posléze stali vítězi literární soutěže Plnou parou vpřed organizovanou v rámci projektu MAP II ORP Bílovec ve spolupráci s Městskou knihovnou Bílovec a Studénka. Souzěž byla vyhlášena už v říjnu loňského roku, ovšem na vyhlášení vítězů a předání věcných cen jsme si museli kvůli nouzovému stavu počkat.

Vyhodnocení literární tvorby jsme sveřili osobě nejpovalenější, paní Zuzaně Pospíšilové, bílovecké spisovatelce knih pro děti. Na literárních dílěch ocenila například zpracování historických faktů u autorky Sofie Gebaureová, vítězky v kategorii I. stupně ZŠ, vyzrálý a kultivovaný způsob vyjadřování vítěze v kategorii II. stupně ZŠ Zdeňka Taťáka. U ostatních autorů třeba naplno rozehranou fantazii nebo zábavné veršování. Soutěž byla určená i široké veřejnosti, proto nechyběla kategorie dospělých autorů, kde se tal vítězem pan Martin Liška.

Na organizaci soutěže se výrazně podílely knihovnice Jana Klazarová a Ludmila Nováková. Předávání cen se uskutečnilo v Městské knihovně Bílovec. Vítězové obdrželi diplomy s vyjádřením a podpisem spisovatelky Zuzany Pospíšilové a z rukou paní starostky města Bílovce Mgr. Renaty Mikolašové převzali také spoustu věcných cen věnovaných projektem MAP II ORP Bílovec a knihovnami.

Doufejme, že příjemná atmosféra slavnostního dne zůstane v jejich srdcích a bude povzbuzením k dalším spisovatelským pokusům. Seznam vítězů naleznete na přiložené fotografii.

Všem vítězům a účastníkům velmi děkujeme za jejich příspěvky a trpělivost,

REALIZAČNÍ TÝM PROJEKTU MAP ORP II a KNIHOVNICE