výstava • ZÁBAVNÉ HRANÍ: Ženka Bazalová

15. 04. 2024 vždy v půjčovní době knihovny Kde: Městská knihovna Bílovec Cena: ZDARMA

Zveme vás na další výstavu v naší čítárně. Od dubna do konce května se můžete podívat na nejrůznější výtvarné techniky Ženky Bazalové. Vidět můžete pastel, tužku, pero, akvarel, temperu, akryl i kombinované techniky.

o autorce: Bydlím v nedalekých Klimkovicích, pracovala jsem v ekonomické sféře,  vždy jsem měla plno zájmů a koníčků – cestování, cyklovýlety, zahradničení, chovatelství, hudba. Vstupem do důchodu jsem zkusila divadlo, sochaření a výtvarnou činnost, té se věnuji od podzimu roku 2017, kdy jsem se odvážně přihlásila ke studu kresby a malby na Lidovou konzervatoř v Ostravě. Neměla jsem vůbec žádnou praxi, ani znalosti o výtvarných technikách, prostě jsem to riskla. A bylo to objevné, inspirativní a potěšující, zůstalo mi to dodnes. Baví mě všechny techniky malby a témata si volím pocitově – základem bývá dění kolem mě, malebná krajina jistebnických rybníků a nejvíce mě oslovuje figurální kresba i malba, ke které ráda zpodobňuji hudbu, asi proto, že od mala ráda zpívám, mj. desátým rokem působím v Klimkovickém sboru.

Výstava je přístupná zdarma vždy v půjčovní době knihovny: po/pá 8—17 hodin a út/čz 13—18 hodin.